Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej ofiarom katastrofy smoleńskiej
2012.04.10 21:18 | aktualizacja: 2012.04.12 16:04

Biłgoraj pamięta o katastrofie smoleńskiej

We wtorkowe popołudnie, 10 kwietnia, odbyła się uroczystość poświęcona 96 osobom, które zginęły w katastrofie rządowego samolotu TU-154. Głównych punktem zorganizowanych przez Rejonowy Komitet Obywatelski Ziemi Biłgorajskiej obchodów było odsłonięcie tablicy poświęconej ofiarom. Odczytany został także list od Jarosława Kaczyńskiego.
Biłgoraj pamięta o katastrofie smoleńskiej
Biłgoraj pamięta o katastrofie smoleńskiej

- W imieniu Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w dzisiejszej uroczystości - mówił Stanisław Niespodziewański i dodał: - Dziś skupiły się trzy bardzo ważne wydarzenia dla naszego kraju - tego dnia zesłano na Sybir polskich bohaterów, dziś także obchodzimy 72. rocznicę bestialskiego mordu katyńskiego, a także drugą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.

Skupiono się jednak na najświeższej historii, padło dużo słów o katastrofie rządowego samolotu podczas której zginęli zarówno parlamentarzyści, członkowie rodzin katyńskich, oficerowie BOR, księża, ale przede wszystkim zginęło dwóch prezydentów Polski. - Historia lubi się powtarzać. 10 kwietnia polska delegacja leciała, by oddać hołd zamordowanym w Katyniu oficerom. Jak wszyscy wiemy, nie dotarli do celu podróży. Tuż przed godz. 9 samolot się rozbił. O godz. 8:41 przestało bić 96 polskich serc - mówił dalej Niespodziewański, przypominając okoliczności tragedii.

Tym osobom została poświęcona tablica, którą umieszczono, tymczasowo, na pomniku katyńskim. Oparta o krzyż, przepasana biało-czerwoną flagą z napisem "Katyń 1940 - Smoleńsk 2010" skłaniała do refleksji, także nad miejscem, w którym powinna pozostać.

- Tablica ta została sfinansowana ze składek ludzi, którzy podjęli inicjatywę. Chciałbym przy okazji podziękować pomysłodawcy, czyli przewodniczącemu RKOZB Marianowi Janusiewiczowi. Niestety niektóre władze nie były przychylne usytuowaniu tablicy w tym miejscu, dlatego nie jest ona zamontowana na stałe przy Krzyżu Katyńskim, a taki właśnie był zamysł organizatorów. Mamy jednak wielką nadzieję, że po dzisiejszej uroczystości znajdzie ona swoje stałe miejsce, przy którym będzie można obchodzić kolejne rocznice tragedii - dodał Stanisław Niespodziewański.

Częścią obchodów 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej była także msza św. odprawiona przez dziekana parafii Wniebowzięcia NMP ks. prałata Józefa Flisa w intencji zarówno ofiar tejże katastrofy, ale także pomordowanych oficerów w Katyniu, jak również w intencji sybiraków.

Na biłgorajskie uroczystości został zaproszony także prezes Jarosław Kaczyński, który nie mogąc w nich uczestniczyć postanowił wystosować list. Odczytał go były przewodniczący Rady Powiatu Janusz Różański. - W dniu dzisiejszym uczestniczycie Państwo w ważnej uroczystości umieszczenia tablicy upamiętniającej katastrofę smoleńską na Cmentarzu Wojennym w Biłgoraju, na cokole Pomnika-Krzyża Katyńskiego. Dla mnie osobiście uroczystość dzisiejsza to ważne upamiętnienie mojego ukochanego Brata, Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego, Marylki i wszystkich Przyjaciół, którzy 10 kwietnia zginęli w tej największej od II wojny światowej tragedii, jaka dotknęła nasz Kraj. Niech pamięć o nich pozostanie na zawsze w naszych sercach i umysłach. Jesteśmy to winni Im i sobie samym, bo teraz to na nas ciąży zaszczytny obowiązek kontynuacji Ich dzieła. Niech nasza postawa będzie lekcją, którą otrzymaliśmy od nich, lekcją dojrzałego, zaangażowanego patriotyzmu - napisał Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Na zakończenie uroczystości, w której udział wzięły zarówno przedstawiciele władz miasta, gminy, jak i powiatu, złożono kwiaty, zapalono znicze, odczytany został także apel poległych.

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Biłgoraj pamięta o katastrofie smoleńskiej, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9596
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (34)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
69c-bda
~ Wanda  Uczcili pamięć????????? Ja raczej widzę, że sobie sesję zdjęciową zrobili. Uśmiechy od ucha do ucha jak na weselu na czele ze Schodzińskim. Druga rocznica śmierci a ten rżyy jak...
11 kwietnia 2012
+14
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
b82-5f2
~ Wladymir..P,   Ja Proponuje na karzdym osiedlu na kazdej posesji .wszedzie umiescic tablice ..SMOLENSK..
15 kwietnia 2012
+1
-1
PL
b82-5f2
~ marko   Zobaczcie jak Kaczynski tym smolenskiem podzielil polakow zygac sie chce juz od tych bzdur fakt szkoda ludzi ,ale czgo oni nie moga wbic se do glowy ze to nie byl zaden zamach\\\\jeden winny to sw,pam.Prezydet kazal ladowac ;;tu i teraz;; w tej mgle..DEBILE MYSLA INACZEJ..
15 kwietnia 2012
+0
-1
PL
e32-573
~ Starzy   Nie podzielam tego, co było tu odczytane przez jakiś Komitet Obywatelski. Te słowa pasują raczej do Komitetu ale Pisowskiego... Tej różnicy Oni chyba już nie zrozumieją, bo są za starzy...
14 kwietnia 2012
+1
-2
PL
a5f-6ad
~ ajć   W pewnym momencie przestałam czytać.. Niektóre komentarze są żenujące.. ŻENUJĄCE! Nawet tacy młodzi ludzie jak ja wiedzą, że nie wszystko w państwie czy w naszym mieście jest w porządku. A inni starają się wmówić społeczeństwu, że jest świetnie. Jeśli chodzi o tę uroczystość to nie, nie była ona przeprowadzona z szacunkiem do pomordowanych i tych którzy zginęli. A jeśli chodzi o dzielenie wymordowanych w Katyniu to była to elita, rzeczywiście. Tam pomnik postawiony jest dla tych osób. Ale czy tak głośno mówi się o tych którzy zostali zabici w innych miejscach? Po cichu? Sami? Bo nie byli naukowcami, lekarzami, politykami? Byli tak samo jak tamci pełnoprawnymi obywatelami naszego kraju. I jeśli ktoś czytając moje komentarz śmie twierdzić, że nie jestem patriotką to niech stuknie głową baranka w ścianę. Może pomoże. Pozdrawiam.
13 kwietnia 2012
+1
-1
12 kwietnia 2012
+0
-1
PL
e2d-b43
~ Naczelnik   Frampol nie zapomniał.Frampol ma po trasie na Biłgoraj i na Lublin lampy.Które się świecą całą,noc.Ciekawie to wygląda z powietrza.Lepiej dmuchać na zimne.I pragnie z Ruskim żyć w zgodzie.Nie zamierzamy rozmawiać z duchami.Wielu mieszkanców pamięta jak Niemcy bombili Frampol w 1939r. Za co?
12 kwietnia 2012
+0
-1
PL
e91-907
~ czytelnik   Skoro szewd sądzi, że "bezinteresowne" stanie przed pomnikiem jest patriotyzmem, to niech pozna dogłębną definicję tego pojęcia, bo wygląda na to, że nie jej nie zna, a najepiej niech szwed spada do Sandynawii, my tu nie potrzebujemy nadużywających słowo "patriotyzm", którym nie wolno szargać.
12 kwietnia 2012
+3
-2
PL
e91-907
~ obserwator   każdy nadmiar, powoduje zniechęcenie, a nawet obrzydzenie , sprzyja temu zwłaszcza zachowanie kipiących jadem w stolicy
12 kwietnia 2012
+2
-1
PL
ef7-7e8
~ Mark_IV   Z wielką przyjemnością stawiam krzyżyk pod postem Drakkar. Raz dlatego, że lekko kpiarski ton wielce sobie ważę, a dwa, że uwagi trafne i niezgodzić się z nimi nie sposób. To dodam jeszcze, że Roman Dmowski wielkim człowiekiem był, a kto o patriotyźmie chce rozprawiać, niech przeczyta choćby "Polityka polska i odbudowanie państwa".
12 kwietnia 2012
+1
-1
PL
5c1-b37
~ melon   Na ostatnich zdjęciach jest "SPOŁECZEŃSTWO MIASTA BIŁGORAJA"
Można by pomyśleć ze Biłgoraj to wcale nie miasto, nawet nie osada czy wieś.....
12 kwietnia 2012
+4
-1
Drakkar   Jam jest ten który Cie zminusować raczył a jako że zmęczon jestem i na dyskusyje sił już nie posiadam jednakże powodów moich wątpliwości co do Twoich waści poglądów podam dwa;
1.http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski
2.http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Dmowski
Wnikliwość zalecam poczytania i zrozumienia życzę.Wyrazy zdrowia i pomyślności wszelakiej zasyłam.
Patryjotą ośmielam nazwać skromną moją osobę.
11 kwietnia 2012
+2
-1
PL
559-0e6
~ szwed   Ty który dałes ujemną opinie na mojego posta wyraź swoją opinie pisemnie dla mnie tacy są zdrajcami nie POLAKAMI bo niszczą patriotyzm
11 kwietnia 2012
+1
-8
PL
559-0e6
~ szwed   Tworzy sie organizacja w Biłgoraju która kultywuje przed wojenne tradycje ale te wszystkie komuchy podkładaja kłody pod nogi organizacji patronem jest J.Piłsudski dla niego była najważniejsza POLSKA dla Tych ludzi także, pisać to sobie można czy jestescie w stanie coś zrobić żeby coś się zmieniło w tym naszym kraju czy będziecie dalej patrzeć jak ci kłamcy nas w konia robią niech każdy posłucha własnego sumienia,wybierze czy będzie NIEWOLNIKIEM CZY WOLNYM CZŁOWIEKIEM zastanówcie sie ludzie
11 kwietnia 2012
+4
-8
PL
5c2-c8a
~ zdziwiony   W nawiązaniu do tytułu, lepiej gdyby Biłgoraj bardziej pamiętał o żywych jak umarłych!! masa ludzi bezrobotnych, masa ludzi żyjących na skraju nędzy, a my wyskakujmy przed orkiestrę!!
11 kwietnia 2012
+4
-1
PL
ef7-7e8
~ cdn.   Szanowny kolego bez roboty!
Szkoda jest każdego człowieka, każdego życia. Jednak utrata elit przez Polskę jest niepowetowana. Te elity to przedwojenna inteligencja, oficerowie, ludzie kultury, naukowcy, ziemianie. Zostali wymordowani przez Niemców i Rosjan, duża część pozostała na emigracji, resztki dobiła i okradła ludowa władza. Miejsce pomordowanych zajęli nowi. Wypełzli ze swoich odwiecznych siedlisk bo komuna dała im szansę awansu, nauczyła czytać i pisać. Uważają się za nowe elity, próbują nawiązywać do II Rzeczypospolitej. To budzi tylko uśmiech politowania. Nic więcej.
11 kwietnia 2012
+2
-5
PL
559-0e6
~ szwed   Pokazali wszystkich ale nie pokazali tych którzy są naprawde patriotami i stali przy krzyżu bez interesownie
11 kwietnia 2012
+2
-2
PL
826-87f
~ anonim   FRAMPOL ZAPOMNIAL I Z TEGO POWODU NIE CUJE SIE GORSZY OD TYCH CO PAMIĘTALI!
11 kwietnia 2012
+1
-1
PL
69c-bda
~ Wanda   Uczcili pamięć????????? Ja raczej widzę, że sobie sesję zdjęciową zrobili. Uśmiechy od ucha do ucha jak na weselu na czele ze Schodzińskim. Druga rocznica śmierci a ten rżyy jak...
11 kwietnia 2012
+14
-2
PL
2a2-5fc
~ ja   Po co o ty pisać to trzeba leczyć zamiast iść do pdzodu to my przez takich jagusiewczów cofamy się do tyłu strata czasu i pieniedzy
11 kwietnia 2012
+7
-1
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   ...nieraz się zastanawiam, dlaczego od okresu II wojny światowej, elity państwa, zwłaszcza polityczne, myślą głównie o "swoich elitach", a nie o ogółu Polaków wymordowanych przez Niemcy hitlerowskie (ok.4 -5 mln Polaków,głównie pochodzenia żydowskiego)i ZSRR stalinowski (brak danych, chyba ok. kilkaset tysięcy)...przecież największe ofiary ludzkie poniosła ludność z byłego województwa zamojskiego, gdzie było zdecydowanie najwięcej partyzantów z różnych opcji politycznych oraz w każdej rodzinie został ktoś zamordowany przez w/.w oprawców...dlatego powinny być stawiane pomniki dla wszystkich polskich ofiar hitleryzmu i stalinizmu, w tym wymordowanych elit i ofiar tragedii smoleńskiej...w przeciwnym przypadku robiona jest subiektywna "selekcja" ofiar i zapominamy o zdecydowanej jej większości, a przecież w świetle prawa materialnego i prawa boskiego wszyscy są równi, nawet umarli...takie postępowanie wynika z faktu, że uroczystości ku chrzci ofiar są organizowane przez polityków i są wykorzystywane m.in. do bieżącej walki politycznej o "stołki" w kraju...politycy dzielą społeczeństwo na tzw. "dobrych" i "złych" Polaków...przypuszczam, że Ci, którzy od nas odeszli, są głęboko zasmuceni takim postępowaniem, bo przecież żyjemy w "czasach kryzysu gospodarczego" i powinniśmy żyć w zgodzie itd....
11 kwietnia 2012
+7
-1
PL
e91-907
~ mieszkaniec do autorów złośliwych wpisów   Nic złego nie widzę w tej uroczystości, która odbyła się z powagą należną ofiarom zarówno katastrofy smoleńskiej, jak też pamięci zamordowanych w Katyniu i innych miejscach sowieckiej zagłady. Bardzo proszę nie kompromitować się niemądrymi wpisami, uszanujcie pamięć tych, którzy zginęli.
11 kwietnia 2012
+5
-11
PL
078-d85
~ Maryjan   Ten uśmiech Schodzinskiego pod pomnikiem jest nie na miejscu. Co na to starosta Tokarski?
11 kwietnia 2012
+8
-4
PL
672-655
~ jot'e   Co by nie powiedzieć,to najładniej się prezentują wilki rzeczne,którym nie straszne sztormy na Ładzie czy Osie. To właśnie oni,nie patrząc na przeciwności zawsze płyną z rozwiniętymi żaglami po wzburzonej toni uroczystości patriotycznych pod znakiem "precz z komuną".
10 kwietnia 2012
+2
-4
PL
831-e8f
~ wojtek   Uśmiechy jak na weselu.
10 kwietnia 2012
+8
-3
PL
a5f-6ad
~ ajć   Koledzy ze szkoły, Pan Jagusiewicz, Pan Szeliga to chyba standard...
10 kwietnia 2012
+1
-6
PL
a5f-6ad
~ ajć   Drakkar. Baaardzo dobre pytanie co do przelotu całości elity polskiego społeczeństwa jednym samolotem. Jeśli chodzi o zamieszanie w tej sprawie to już dawno przestałam słuchać mediów. I tak się nie dowiemy co i dlaczego się stało na prawdę. A Kaczyński mimo braku nowych informacji będzie robił wszystko aby sprawa pozostała na świeczniku. Z resztą już pół internetu i portali rozrywkowych śmieje się z jego poczynań.
10 kwietnia 2012
+1
-1
PL
c84-a57
~ xxx   Portal jak zwykle jest nie obiektywny patrzac powinniscie wymienic kilka innych obecnych osob
10 kwietnia 2012
+2
-4
PL
a5f-6ad
~ ajć   Jeśli chodzi o pamięć o tragedii jaka spotkała nasz naród, to tak. Dobrze, że pamiętamy. Jeśli chodzi o Smoleńsk to takich rzeczy nie powinno się mówić, bo to tak jakby się życzyło Kaczyńskiemu śmierci. (To motyw w razie ewentualnego zabójstwa) A co do oprawy całych uroczystości to oczywiście politycy na pierwszym miejscu.. jak zawsze. Ale zbiorowe zdjęcie z uśmiechem od ucha do ucha pod pomnikiem upamiętniającym śmierć tak wielu ludzi to to jakaś żenada totalna. Na wiocha.pl się nadaje. Coś w rodzaju zdjęć z serii (z trumną) "Z pogrzebu dziadka".
10 kwietnia 2012
+4
-3
Drakkar   Rządowym samolotem leci 96 ważnych osób,prezydent,generalicja,policjanci,p osłowie.Zastanawia mnie dlaczego żadna z tych,w końcu ponoć inteligetnych i światłych osób nie wpadła na jakże prosty jednocześnie istotny dla bezpieczeństwa państwa pomysł:SKORO JESTEŚMY WAŻNYMI DLA POLSKI OSOBAMI TO NIE MOŻEMY LECIEĆ RAZEM W JEDNYM STARYM SAMOLOCIE.Chciałbym wiedzieć kto dopuścił do takiej sytuacji ? Gdzie sie podziały wszystkie służby bezpieczeństwa odpowiadające za taki stan rzeczy ?Jak można nie przewidzieć takiego rozwoju wypadków ?
Ale tego wszystkiego sie nie dowiecie prosty ludku,bo i wiedzieć nie możecie chyba że za 50 lub 100 lat,bo ktoś kto za tym stoi wie co zrobić żeby prawda nie wyszła za szybko na jaw.
Swoją drogą smutna rocznica ważnego dla Polski tragicznego wydarzenia a na trzech ostatnich zdjeciach gębusie uśmiechnięte jakby dostały talony na wycieczkę do Moskwy.
10 kwietnia 2012
+6
-4
PL
ef7-7e8
~ cdn.   Przylepiło sie g do statku i wrzeszczy: Płyniemy! Płyniemy!
10 kwietnia 2012
+9
-3
PL
404-008
~ ilk   Dobrze że w naszym mieście pamięta się tych światłych ludzi. Cześć Ich Pamięci.
10 kwietnia 2012
+4
-11
PL
259-638
~ marek   By sie Pani wstydziła takie rzeczy wypisywać.
10 kwietnia 2012
+1
-8
PL
2cd-392
~ Kola   Jak to wszystko pięknie wygląda na zdjęciach.Jak by się pięknie prezentował Pan Marian Jagusiewicz w formie.Marynarki Wojennej.Po prawej i lewej strony klatki,piersiowej.By lśniły w słońcu jego,odznaczenia. Są już u Mariana,odznaczenia.Na razie skromne.Ale to już,coś.Z twarzy jego widać że Pan Marian,cirpi.Cirp cirp duszo moja.A będziesz zbawiuna. Albo,potepiuno.Pan Jagusiewicz to skromna chluba,Biłgoraja.W tej chwili bez zaplecza,Nr.210 Na szczęście.
10 kwietnia 2012
+5
-5
CH
c97-1d3
~ megi   Szkoda ,wielka szkoda że Jarosław Kaczyński nie leciał razem z bratem .Jarku jak mogłeś nam to zrobić
10 kwietnia 2012
+11
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 11:22 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń
w piątek, godzina 23:08 Biłgoraj
"W rytmie miasta"
11 czerwca 2021 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
w czwartek, godzina 20:22 Biłgoraj
Zmarł ks. Bogusław Wojtasiuk
dzisiaj, 09:26 Biłgoraj
Od najbliższej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we mszy św.
11 czerwca 2021 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w czwartek, godzina 12:10 Powiat
Działania z wykorzystaniem drona. W 3 godziny ujawniono 12 wykroczeń
dzisiaj, 10:04 Gmina Biłgoraj
Wójt apeluje o racjonalne korzystanie z wody
w piątek, godzina 15:59 Powiat
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
W piątkowe popołudnie 18 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu, podczas której dyskutowano o wykonaniu budżetu za ubiegły rok. Radni głosowali też nad udzieleniem absolutorium całemu zarządowi, czyli wyrażeniem poparcia dla gospodarki finansowej organu samorządowego.
w niedzielę, godzina 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
dzisiaj, 08:15 Biłgoraj
Zwycięstwo w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików
w środę, godzina 16:20 Biłgoraj
Pół wieku razem, czyli Złote Gody w Biłgoraju
Pół wieku temu przysięgali sobie miłość na zawsze, słowa dotrzymali. 39 par z Biłgoraja w tym roku świętuje 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez samorząd miasta. Wydarzenie odbyło się w środowe popołudnie 16 czerwca w Biłgorajskim Centrum Kultury.
10 czerwca 2021 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
we wtorek, godzina 12:16 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z pojazdem i dachował
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w czwartek, godzina 10:12 Wola Dereźniańska
Czyje zguby?
w piątek, godzina 10:43 Lubelszczyzna
Spada liczba nowych zakażeń w kraju, rośnie w województwie
10 czerwca 2021 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w środę, godzina 09:05 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 07:27 Józefów
Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl